Zestawy

Zestaw Grzybtest – badanie powietrza

Zestaw Grzybtest jest testem wysyłkowym, który pozwala sprawdzić, czy w powietrzu znajdują się zarodniki grzybów pleśniowych. Zestaw służy do zbadania wybranego pomieszczenia w domu.

Zakup Grzybtestu szczególnie polecamy, gdy:

  • pojawił się wykwit pleśni na ścianie, meblach lub na innej powierzchni w domu
  • występują dolegliwości wywołane przez grzyby pleśniowe, częste infekcje i choroby górnych dróg oddechowych
  • występują objawy alergii wywołane przez grzyby pleśniowe

Wykonanie testu zajmuje 30 minut i jest na tyle proste, że każdy posługując się dołączoną instrukcją może wykonać go samodzielnie.
Zestaw składa się z sześciu szalek laboratoryjnych, zawierających  specjalistyczne podłoża, umożliwiające wzrost grzybów.

Badanie należy wykonać w ciągu kilku dni od odebrania przesyłki.
Po wykonaniu badania, zestaw Grzybtest należy odesłać najpóźniej następnego dnia (zalecamy odsyłać zestaw w dniach od poniedziałku do środy) do naszego laboratorium, gdzie będzie inkubowany w odpowiednich warunkach.
Raport z informacją o liczbie wykrytych zarodników grzybów prześlemy drogą mailową w ciągu 10 dni.

Jeśli Grzybtest wykrył obecność grzybów pleśniowych i chcesz sprawdzić czy wśród nich znajdują się grzyby niebezpieczne dla zdrowia, możemy wykonać ich identyfikację.
Dzięki temu dowiesz się, czy obecne w Twoim otoczeniu grzyby powodują alergie lub inne choroby i wymagają podjęcia szczególnych działań.
Identyfikacja grzybów jest dodatkowo płatną usługą, wycenianą indywidualnie. Koszt tej usługi będzie podany w przesłanym raporcie.
Chęć wykonania identyfikacji należy zgłosić i opłacić najpóźniej do następnego dnia od momentu otrzymania raportu. Po tym terminie oznaczanie grzybów pleśniowych jest niemożliwe.

Raport prześlemy drogą mailową w ciągu 10 dni.

Koszt odesłania zamówionych produktów jest już zawarty w cenie.

Scroll to top